Ten vyučujúci je najlepší, ktorý najviac naučí, hoci je aj prísny.

(Móric Beňovský)

Vychovávame žiakov pre Európu.

• ANGLICKÉ DIVADLO

Tento týždeň našim žiakom spestrilo vyučovanie DIVADELNÉ CENTRUM, ktoré k nám prišlo až z Martina a zahralo nám dve divadelné adaptácie v anglickom jazyku.

Prvá z nich s názvom Dick Whittington and His Cat bola určená žiakom 3., 4., 5. a 6. ročníka. Tradičný britský príbeh o chudobnej sirote Dickovi, ktorý sa aj vďaka svojej kamarátke mačke stane starostom Londýna, bola plná huncútstva, krásnych piesní a nečakaných zvratov. Príbeh pre žiakov 7., 8. a 9. ročníkov zobrazoval život a osudy siedmich nájomníkov v siedmich bytoch. Poukazoval na dobu, ktorú žijeme, ktorá je extrémne sociálna v digitálnom zmysle, ale chýba jej fyzický kontakt a skutočná realita. Viac pozornosti sa dostáva displejom ako ľuďom z mäsa a kostí. Anglický prejav s atraktívnymi dialektmi, variabilná scéna, dynamická hudobná koláž a expresívne herectvo, to všetko dodalo adaptácii United Neighbours of London ten správny cveng.

• "Hľadá sa maskot"

V priestoroch nového Multifunkčného centra pre deti a mládež sa uskutočnilo vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Hľadá sa maskot“. V II. kategórii súťažilo 60 žiakov so svojimi krásnymi výtvarnými prácami. Tie vyhodnocovali 6 odborníci výtvarného umenia. Aj naši žiaci radi kreslia, maľujú, tvoria. V tento deň si niektorí z nich odnášali krásne ceny za získané popredné umiestnenia.

Po vyhodnotení súťaže si žiaci mohli spolu zatancovať na známu pieseň od Mira Jaroša. Najviac si však užívali prehliadku tohto nového Multifunkčného centra pre deti a mládež. Nazreli do každého rohu, vyskúšali sedenie v pohodlných kreslách, prezerali si knihy v regáloch a oddýchli si v detskom kútiku. Žiaci boli nadšení a veľmi sa tešia na aktivity, ktoré sa tu budú realizovať. Ďakujeme pani riaditeľke Mgr. Strámovej za skvelú atmosféru a zážitok. Našim žiakom srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa tvorivých nápadov a úspechov.

• Vyčistime si Moldavu

Dňa 12.4.2024 sa žiaci 2.stupňa zapojili do environmentálnej aktivity “Vyčistime si Moldavu” organizovanej mestom Moldava nad Bodvou. Počas štyroch vyučovacích hodín zbierali žiaci odpad na školskom pozemku ale aj v blízkom okolí na ulici Severná, Ľudovíta Štúra, ako aj okolie pod kopcom. Teší nás, že sme spojili svoje sily v tejto environmentálnej aktivite, vyzbierali viac ako 20 vriec odpadu v snahe o zachovanie čistého životného prostredia v našom meste. Ďakujeme našim žiakom a pedagógom za vykonanú prácu a príjemnú atmosféru.

• Svet okolo nás

Dňa 11.4.2024 sa žiaci IX.A a IX.B zúčastnili premietania cestovateľského dokumentu Tanzánia – „Divoké srdce Afriky“. Kde mohli sledovať nespútané prírodné krásy tohto afrického štátu, ako aj životy tamojších ľudí.

Tréneri v škole

Promo video 2023

Časopis Severáčik 12/2022

Deň v Severáčikove 2021