• Základná škola
    Mobil škola: +421 903 128 532
    Vedúca ŠJ: 055 / 460 24 89
    Mobil vedúca ŠJ: +421 903 165 019

Ten vyučujúci je najlepší, ktorý najviac naučí, hoci je aj prísny.

(Móric Beňovský)

Vychovávame žiakov pre Európu.

• OK matematickej olympiády

Dňa 25.1.2023 sa v Košiciach uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády žiakov piateho a deviateho ročníka. Našu školu reprezentovali 3 žiaci deviateho a 1 žiak piateho ročníka. Aj napriek náročným úlohám žiaci deviateho ročníka Richard Prokop a Branko Svoboda sa umiestnili na prvých priečkach rebríčka a stali sa úspešnými riešiteľmi. Blahoželáme a prajeme im veľa úspechov.

• PRACUJEME S IHLOU

Cieľom pracovného vyučovania je rozvíjať u žiakov praktické pracovné zručnosti s využitím rôznych materiálov a nástrojov. Naši tretiaci sa dnes popasovali so šitím. Hodinu im spestrila pani Barbara Bodnárová, ktorá sa vo voľnom čase venuje šitiu. Ukázala žiakom ušité oblečenie, pomohla pri navliekaní nite, robení uzlíkov alebo samotnom šití. Počas šitia žiaci prišli na to, že to veru nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá, no všetci zvládli ušitie látkového srdiečka s menšou či väčšou pomocou. Za odmenu im pani Barbara pripravila prekvapenie v podobe handmade čiapok a čeleniek, ktorým sa nesmierne potešili. Ďakujeme sa spoluprácu.

• Vitaj, predškolák!

Dňa 25. januára 2023 privítali prváci vo svojich laviciach predškolákov z MŠ Veselá zebra. Spoločnými silami sa pustili do plnenia zaujímavých úloh. Prváci predškolákom ukázali, čo všetko sa už naučili. Dokázali, že čítať, písať a počítať je veľká zábava. Rovnako skvelý výkon podali aj predškoláci, ktorí s nadšením pomáhali psíčkovi plniť neľahké úlohy. Ukázali svoju šikovnosť a pripravenosť na školu. Predškolákom prajeme veľa šťastia a tešíme sa na ďalšie stretnutie na našej škole.

• AKO FUNGUJE DÝCHACIA SÚSTAVA

O procese dýchania, nevyhnutnosti kyslíka pre náš život a o častiach dýchacej sústavy človeka sa učili štvrtáci na hodinách prírodovedy. V rámci upevňovania učiva si žiaci 4.B triedy vyrobili funkčný model dýchacej sústavy človeka z bežne dostupného materiálu. Na vlastných vytvorených modeloch si vyskúšali, ako reálne fungujú pľúca, ako funguje dýchacia sústava. Zážitkové aktivity spestrujú výučbu, rozvíjajú tvorivosť žiakov, zefektívňujú edukačný proces a hlavne prinášajú radosť.

• YPSILON - slovina je hra

Už po štvrtý raz sa naša škola zapojila do vedomostnej a zároveň zábavnej súťaže YPSILON – slovina je hra. Ide o celoslovenskú súťaž pre žiakov základných škôl, ktorej sa zúčastnili žiaci I. aj II. stupňa. V teste riešili tvorivé a nezvyčajné úlohy, ktoré im miestami dali zabrať. Takouto zábavnou formou si žiaci overili svoje znalosti a jazykové zručnosti z materinského jazyka. Teší nás, že naši žiaci dosiahli aj v tomto roku vysoké percento úspešnosti, o čom svedčia aj diplomy so zlatými medailami. Spomedzi 34 súťažiacich dosiahlo 6 žiakov úspešnosť nad 80%, 22 z nich nad 90% a žiačke Amy Stone z 3. A triedy sa podarilo napísať test bez chybičky a získala 100%. Tieto výborné výsledky našich žiakov svedčia o tom, že ich slovenčina baví a sú v nej naozaj dobrí. Blahoželáme!

Časopis Severáčik 12/2022

Deň školáka v Severáčikove

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím

• Základná škola
    Severná 21