1. POZVÁNKA NA OTVORENÚ HODINU 2024 2. POZVÁNKA na DOD_2024 3. OZNÁMENIE o zápise - 2024 OZNAMY PRE RODIČOV BUDÚCICH PRVÁKOV pre školský rok 2024_25 USMERNENIE MŠVVaŠ SR k zápisu do 1. ročníka S ÚSMEVOM SA UČÍ ĽAHŠIE KRÚŽKOVÁ ČINNOSŤ ŠKOLY v školskom roku 2023/2024 DESATORO PRE RODIČOV DESATORO BUDÚCEHO PRVÁKA DEŇ ŠKOLÁKA V "SEVERÁČIKOVE" DOMÁCA PRÍPRAVA PREDŠKOLÁKA ČO PONÚKA NAŠA ŠKOLA Absolventi ZŠ Severná - 1. časť Absolventi ZŠ Severná - 2. časť Absolventi ZŠ Severná - 3. časť Ako si vybrať základnú školu Čo bude školák potrebovať Projekty školy Aktivity školy Informácie pre rodičov a splnomocnenie Žijete v zahraničí a vaše dieťa dosiahlo vek povinnej školskej dochádzky? Bulletin o Severnej Pozvánka na DOD pre štvrtákov malotriednych škôl

Zápis prvákov

Žijete v zahraničí a vaše dieťa dosiahlo vek povinnej školskej dochádzky?

Osobitný spôsob plnenia školskej dochádzky

V súvislosti s nadobudnutím účinnosti zákona č. 188/2015, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní, sa uskutočnili niektoré zmeny ohľadom plnenia povinnej školskej dochádzky a prijímania na základné vzdelávanie.

Od roku 2015 sa termín zápisu zmenil a posunul na neskôr. Po novom zápisy detí prebiehajú od 1. apríla do 30. apríla, ktorý predchádza začiatku školského roka, v ktorom má dieťa začať plniť povinnú školskú dochádzku. Presný termín zápisu určuje zriaďovateľ školy a býva zverejnený na webových stránkach škôl.

Po zápise žiaka do školy má zákonný zástupca ešte povinnosť dokladovať jeho štúdium. Zákonný zástupca žiaka do 30 dní po príchode žiaka do krajiny pobytu predloží riaditeľovi kmeňovej školy doklad s uvedením názvu a adresy školy, ktorý potvrdzuje, že žiak navštevuje príslušnú školu v zahraničí. Zákonný zástupca žiaka predloží tento doklad vždy k 15. septembru príslušného školského roka, ak žiak pokračuje vo vzdelávaní aj naďalej.

Preskúšanie už nie je povinné každý rok Už nie je povinnosťou žiaka vykonať každoročne komisionálne skúšky z vyučovacích predmetov. Nová úprava ponúka žiakovi možnosť byť preskúšaný na základe žiadosti jeho zákonného zástupcu. V žiadosti sa uvedú konkrétne ročníky, za ktoré by sa mali skúšky vykonať. Termín skúšok závisí od dohody školy a rodičov žiaka najneskôr 15 dní pred ich konaním. To, čo bolo do 1. septembra 2015 povinnosťou, dnes rezort školstva ponúka ako možnosť na báze dobrovoľnosti. Pokiaľ má rodina v pláne vrátiť sa späť na Slovensko a dieťa zaradiť do školy, deti vykonajú komisionálne skúšky. Vykoná ich z predmetov, ktoré určí riaditeľ školy (najmä zo slovenského jazyka, prípadne dejepisu či geografie). Podľa ich výsledkov riaditeľ zaradí školáka do príslušného ročníka.

ZAPIS_-_zahranicni(1).pdf