S IKT do Európy

Vízie

VČERA

Súčasná štruktúra a obsah vzdelávania nie súdostatočne harmonizované s technickými a technologickými zmenami,ako aj s nárokmi, ktoré kladie na jedinca spoločnosť založená na vedomostiach.Vzdelávanie nie je dostatočne orientované na získavanie kľúčovýchkompetencií a nie je dostatočne prepojené na podnikovú sféru.

DNES

Projekt Základnej školy, Severná 21, Moldava nad Bodvou

ZAJTRA

Novo vytvorená obsahová prestavba vzdelávania sazaradí do školského vzdelávacieho programu. Pedagógovia získajú vyššiuodbornosť, ktorú naďalej budú využívať vo vzdelávaní. Žiakmi získané kľúčovékompetencie v oblasti informačno – komunikačných schopností budú tvoriťzáklad pre ich ďalšie vzdelávanie. Žiaci sa naučia aktuálne poznatkyspracovávať v súvislosti s požiadavkami trhu práce a potrebouceloživotného vzdelávania. Pestrosť vyučovacích hodín prispejek aktívnemu prístupu žiakov na vyučovacej hodine. Dôjdek zefektívneniu kvality práce pedagógov, vytvoríme novú dimenziu vzťahužiaka k získaniu vedomostí učiteľov k učeniu. Cieľová skupinažiakov získa uplatnenie na vyššom stupni škôl a v konečnom reťazcivzdelávania získame pre roky 2022 do praxe absolventa s odbornýmikvalitami, schopného uplatniť sa na trhu práce z víziou modernejvedomostnej spoločnosti.

PRE KOHO

Žiaci VI.A a VI.B v školskom roku 2009/2010

PREČO?

Podľa nového školského zákona cieľom výchovy a vzdelávania jeumožniť žiakovi získať kompetencie v oblasti komunikačných schopností,využívaním IKT, komunikácie v materinskom jazyku, cudzom jazyku,matematickej gramotnosti, kompetencie v oblasti prírodných vieda získať kompetencie k celoživotnému vzdelávaniu. Aktuálne poznatkyspracovávať tak, aby súviseli s nadväzujúcim vzdelávaníma požiadavkami trhu práce.