Školská jedáleň Kontakt Personál Aktuálne informácie

Aktuálne informácie

!!! OZNAM ŠKOLSKEJ JEDÁLNE !!!

S účinnosťou od 01.05.2023 je možné dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa poskytnúť na dieťa, ktoré navštevuje základnú školu, ak rodič dieťaťa alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu, písomne požiada o poskytnutie dotácie na stravu.

Cieľom dotácie na stravu je najmä podpora výchovy detí k zdravým stravovacím návykom a zlepšenie ich zdravia.

Ako požiadať o obedy zadarmo

Ak Vaše dieťa navštevuje ZŠ a máte záujem od 01.05.2023 o poskytovanie dotácie na stravu pre Vaše dieťa, je nevyhnutné POŽIADAŤ o dotáciu na stravu.

O dotáciu je treba požiadať na tlačive (návratka), ktorú rodič doručí zariadeniu školského stravovania (školskej jedálni – p. vedúcej ŠJ A. Jančikovej), NAJNESKÔR do termínu 11.04.2023.

V prípade, že sa Vaše dieťa v školskej jedálni v tomto školskom roku NESTRAVOVALO, je potrebné vypísať okrem žiadosti (návratka) aj ZÁPISNÝ LÍSTOK.

V prípade, ak rodič nedoručí zariadeniu školského stravovania v stanovenom termíne návratku (a v prípade nestravujúceho sa dieťaťa v ŠJ) aj zápisný lístok, nebude možné poskytovať dotáciu na stravu, až kým v priebehu školského polroka o dotáciu na stravu rodič nepožiadate. Žiadosť o poskytnutie dotácie na stravu je možné odvolať.

Ak budú mať deti v škole stravovanie zadarmo, o daňový bonus rodičia neprídu!

Dotáciu na stravu je však možné poskytnúť len v prípade, ak obed pre dieťa bude odobratý v školskej jedálni.

Doplatky za obed

Štát poskytuje dotáciu na stravu – na nákup potravín, nie však na réžiu zariadenia. O doplatkoch za réžiu rozhoduje samospráva. Zriaďovateľ školy rozhodol o výške režijných nákladov takto:

Každý stravník mesačne uhrádza paušálne 6,- € za režijné náklady.

Desiata

Ak máte záujem, aby Vaše dieťa odoberalo DESIATU aj OBED v tom prípade je nutné za DESIATU doplácať:

• na 1.stupni – 0,65 €/deň
  • na 2.stupni – 0,70 €/deň.

Navratka_rodic.docx

zapisny_listok.pdf

zverejnené 27.3.2023                                                                                              Anna Jančiková - vedúca ŠJ

Milí rodičia,

Od februára 2023 prechádza naša školská jedáleň na elektronický systém zasielania pokynov k úhrade stravného na e-mailovú adresu zákonného zástupcu žiaka.

Dňa 1. - 2.2.2023 Vám bude zaslaný e-mail za mesiac február 2023 (ak by ste ho neobdržali, kontaktujte nás) a prosíme o okamžitú úhradu a zároveň pripomíname v kolónke "Informácia pre prijímateľa" uviesť meno+priezvisko a triedu žiaka.

Ďakujeme.

Anna Jančiková