Oznámenie

Správa vedúcej ŠJ

Vážení rodičia,

Dovoľte mi, aby som Vás v krátkosti informovala o prevádzke   školskej jedálne.

Školská jedáleň je súčasťou základnej školy, ktorej účelom je poskytovať stravu: desiatu a obed pre žiakov a zamestnancov školy.  Kapacita školskej jedálne je pre 700 stravníkov.

Školská jedáleň poskytuje stravovanie pre dve vekové kategórie žiakov:

-         ročník 1-4  a  5-9, ako aj pre zamestnancov školy.

Sortimentná náplň stravovacieho zariadenia je výdaj desiaty, polievok, hlavného jedla, príloh, múčnikov, šalátov, nápojov a ovocia, ktoré sa pripravujú podľa záväzných materiálno-spotrebných noriem a receptúr, ktoré boli schválené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Košiciach.

Školská jedáleň sa už po tretíkrát zapojila do súťaže, ktorú organizuje firma Danone pod názvom: Danone Školská Mliečna liga 2011/2012. Cieľom tejto súťaže, je naučiť naše deti konzumovať jogurty a jogurtové produkty. Firma Danone poskytuje školským jedálňam produkty za zvýhodnené ceny, ktoré deti dostávajú buď na  desiatu, alebo aj k obedu.

Minulý rok sme sa zapojili do projektu: Školské ovocie, cieľom ktorého je naučiť deti konzumovať čerstvé ovocie. Firma, ktorá nám dodáva ovocie sa zaviazala, že týždenne bude dodávať sezónne ovocie za zvýhodnenú cenu.

Čas prevádzky stravovacieho zariadenia je od 6:00 do 14:00 hod.

Čas výroby jedál je od 7:00 do 11:00 hod. Desiata sa vydáva od 9:30 do 9:50, počas ktorej je zabezpečený pedagogický dozor v školskej jedálni.  Obedy sa vydávajú od 11:40 do 13:30 hod., počas ktorého je tiež zabezpečený pedagogický dozor. Od septembra sme v súlade požiadaviek zmenili podmienky vydávania obedov. Obedy sa vydávajú na základe stravných lístkov, ktoré si musí stravník zakúpiť. Na začiatku mesiaca dostane stravník spolu s poštovou poukážkou stravné lístky na tri dni. Stravné sa musí zaplatiť do 3 dní. A sa stravník príde preukázať s dokladom o zaplatení, budú mu vydané stravné lístky na celý mesiac. Ten, kto platí stravné prevodným príkazom, alebo internetbankingom sa musí  preukázať potvrdením o prevode. Ak sa stravník vyhlási, musí odovzdať stravný lístok za vyhlásený deň, len tak mu bude odpočítaný preplatok na konci mesiaca. Ak rodič odhlasuje dieťa telefonicky, musí doručiť lístky dodatočne, najneskôr však do posledného dňa daného mesiaca. Prosím rodičov, aby upozornili svoje deti, že strata lístkov sa neospravedlňuje.  Obedy a desiaty sa môžu odhlásiť najneskôr v deň obeda do 8:00 hod., na t.č. 4602489, alebo sa stravník môže zapísať do zošita, ktorý je umiestnený v kuchyni.

Stravné je stanovené Všeobecne záväzným nariadením Mesta Moldava nad Bodvou číslo 67, o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a v školských zariadeniach, ktoré bolo schválené na 17. Mestskom zastupiteľstve, a bolo doplnené dodatkom č. 3, v ktorom bolo stravné upravené  s účinnosťou od 1.9.2011  nasledovne:

Desiata pre I. a II. Stupeň – 0,50 €

Obed pre I. stupeň – 1,01 €

Obed pre II. Stupeň  - 1,09 €

Na záver chcem ešte poprosiť rodičov, aby viedli deti k zodpovednosti nielen na vyučovacích hodinách, ale aj v školskej jedálni, a hlavne aby s inventárom zaobchádzali zodpovedne. Často sa nám stáva, že deti si svoju zlosť alebo hnev vybíjajú pokrivením príborov,  rozbíjaním tanierov či pohárov a pod.  Ak si budeme ničiť náš spoločný majetok, budeme musieť pristúpiť k zvýšeniu stravného, v ktorom bude stanovená finančná čiastka na zakúpenie inventára.

Prajem všetkým žiakom veľa úspechov v tomto školskom roku a rodičom a pedagógom veľa trpezlivosti.

Ďakujem za pozornosť.