Logo projektu O projekte Partneri Vianočné pozdravy Prezentácie Míting Litva Míting Portugalsko Míting Taliansko Míting Slovakia Míting Poľsko Míting Estónsko Reporty žiakov

Míting Litva

1. stretnutie koordinátorov Vilnius Litvánia

Prvý míting v rámci projektu Erasmus+ sa uskutočnil v oblasti Transnational project meetings /nadnárodné projektové stretnutia/ v partnerskej škole vo Vilnius v Litvánii za účasti koordinátorov a ďalších zodpovedných osôb pre realizáciu projektového programu z 8 partnerských škôl v dňoch od 24.-28.11.2015.

Žiaci a vedenie školy privítali účastníkov mítingu v tradičných krojoch v duchu slovanských zvykov chlebom a soľou. Žiaci predstavili svoju krajinu, mesto i školu v anglickom jazyku, pripravili workshop o technológii keramickej tvorby na škole. Predviedli krátky festival litovských a bieloruských tancov a piesní. Hostia mali možnosť navštíviť Contemporary Art centrum, Galériu Arka – výstavu Združenia umelcov Litvánie. Hostiteľská škola pripravila bohatý program aj na ďalšie dni: ako návštevu historických pamiatok, kostolov hlavného mesta, prehliadku historického hradu Trakai v národnom parku, banícke múzeum o ťažbe jantáru, horu anjelov, aj múzeum o razení starých mincí, návštevu televíznej veže a ďalších obdivuhodných miest vo Vilnius.

Koordinátori a riaditelia škôl sa spoločne dohodli na záväznom harmonograme aktivít, podujatí a stretnutí, potvrdili plnenie rozpočtu projektu pre jednotlivé krajiny a súhrnne, plnili aj ďalšie úlohy danej mobility. Delegáti sa riadili oficiálnym programom stretnutia, určeným hostiteľskou školou.

Príjemná atmosféra a konštruktívna dohoda účastníkov mítingu predurčuje úspešnú realizáciu medzinárodného projektu Erasmus+ pod názvom „arts@creativity.eu“.