Logo projektu O projekte Partneri Vianočné pozdravy Prezentácie Míting Litva Míting Portugalsko Míting Taliansko Míting Slovakia Míting Poľsko Míting Estónsko Reporty žiakov

Míting Poľsko

5. míting - Krátkodobé stretnutie pedagógov - Poľsko

V dňoch 13. – 19. marca 2017 sa v poľskom Bielsk-Podlasku uskutočnilo krátkodobé stretnutie učiteľov v rámci projektu  arts@creativity.eu. Dve učiteľky našej školy Mgr. Lenka Stone a Mgr. Renáta Ovseníková absolvovali  aktivity naplánované poľským koordinačným tímom. Hlavným bodom programu boli tvorivé dielne, kde z plastových fliaš vytvárali ozdobné kvety. Na tejto aktivite sa zúčastnili i žiaci 4. ročníka poľskej školy, ktorí spolu s vyučujúcou predstavili túto techniku. Zaujímavou aktivitou bola i návšteva mestského múzea so zbierkou vyšívaných ručníkov. Súčasťou prehliadky boli tvorivé dielne s maľbou na textil – výroba ručníka. Sprievodné aktivity ako návšteva a predstavenie školy patria k najzaujímavejším pre takéto druhy výmenných pobytov, nakoľko sa môžeme oboznámiť  so školským systémom, organizáciou školského systému, ako aj samotnou školou.

Pracovné stretnutia pedagógov a koordinátorov priniesli rozdelenie úloh na ďalšie obdobie a zároveň boli odsúhlasené doposiaľ vytvorené materiály z aktivít.

Delegáciu prijal i primátor mesta Bielsk Podlaski pán Jaroslav Borovský. Navštívili i kultúrne pamiatky ako napr. ortodoxný chrám, katolícky kostol. V mestskej knižnici bola zorganizovaná výstava výtvarných diel žiakov školy.

Pri spoznávaní širšieho okolia navštívili národný park Bieloveža, a v neďalekej blízkosti oboru zubrov na hranici s Bieloruskom. V meste Tykocín obdivovali návštevníci najstaršiu zachovalú synagógu v Poľsku.

Príchodový a odchodový deň strávili účastníci stretnutia vo Varšave, kde navštívili najznámejšie múzeá a pamätihodnosti mesta, napr.: Kráľovský palác, Múzeum F. Chopina, historické centrum Varšavy.