Dnešným stretnutím veľkých a malých kamarátov sme slávnostne ukončili program VEĽKÝ KAMARÁT 2025/2026, do ktorého boli počas desiatich mesiacov zapojení žiaci prvého a ôsmeho ročníka.
Desaťmesačná starostlivosť, spolupráca, povzbudzovanie, pomoc a stretnutia, priniesli svoje ovocie, a tak sa z našich prvákov a ôsmakov stali ozajstní kamaráti.
Cieľom programu bolo pomôcť prvákom rýchlejšie sa adaptovať v novom školskom roku, vzájomne si pomáhať, obľúbiť si školu a sprevádzať ich prvým rokom v škole.
Čo všetko sme stihli za celý školský rok?
- vzájomné spoznávanie
- ukázali sme si všetky miesta školy, aj tie tajné
- plastelínové tvorenie zimných obrazov
- spoločná sánkovačka
- zimné stretnutie
- zisťovali sme, čo kamarátov spája (čo majú radi prváci a čo ôsmaci)
- hľadanie veľkonočných vajíčok
- strom priateľstva, záverečné diplomy, letné hry a spoločná zmrzlina...
Všetky tieto aktivity smerovali k budovaniu dôvery.
Niet pochýb o tom, že program "Veľký kamarát" bol úspešný. Spoločné aktivity prvákov a ôsmakov priniesli množstvo pekných zážitkov, nových priateľstiev a úsmevov. Prváci získali starších kamarátov, na ktorých sa mohli obrátiť, a ôsmaci si rozvíjali zodpovednosť, empatiu a ochotu pomáhať.
Program prispel k vytváraniu priateľskej a podporujúcej atmosféry v škole.
Za celoročný úspešný program patrí obrovské poďakovanie našim zodpovedným ôsmakom, pani učiteľkám Mgr. M. Sýkorovej, Mgr. D. Pecze a Mgr. K. Hanákovej.
Súčasným siedmakom želáme tiež takých skvelých kamarátov (budúcich prvákov), akými boli tohtoroční prváci, tí naši!