Novinky

      • OZNAM O UDELENÍ RIADITEĽSKÉHO VOĽNA
        • OZNAM O UDELENÍ RIADITEĽSKÉHO VOĽNA

        • 27. 6. 2026
        • Riaditeľka Základnej školy, Severná 21, Moldava nad Bodvou, v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) udeľuje žiakom školy riaditeľské voľno v dňoch 29. júna 2026 (pondelok) a 30. júna 2026 (utorok).

          Dôvodom udelenia riaditeľského voľna sú závažné prevádzkové dôvody súvisiace s realizáciou rozsiahlych rekonštrukčných prác v priestoroch školskej jedálne nachádzajúcej sa v budove školy, ktoré neumožňujú zabezpečiť bezpečný a plynulý priebeh výchovno-vzdelávacieho procesu.

          V uvedených dňoch nebude pre žiakov zabezpečené vyučovanie ani stravovanie v školskej jedálni. ŠKD nebude v prevádzke.

          Ďakujeme za pochopenie.                                 

          Mgr. Gabriela Janičová

          riaditeľka školy

        • ROZLÚČKA 9.A a 9.B

        • 26. 6. 2026
        • Vždy, keď sa niečo končí, niečo nové začína...

          Slávnostná rozlúčka deviatakov symbolizovala dvere jednej životnej etapy, ktoré sa za absolventmi zatvorili 25.júna. Za roky strávené na našej škole deviataci vyrástli nielen vedomosťami, ale aj ako osobnosti.

          Bola to rozlúčka plná úsmevov, spomienok, poďakovaní, ale aj dojatia. Slávnostnú atmosféru sprevádzali aj malí kamaráti - druháci, s ktorými počas minulého školského roka deviataci vytvorili krásne priateľstvá v programe Veľký kamarát. Nechýbali objatia, úsmevy, či slzy dojatia. 

          Milí deviataci!

          Želáme vám, aby ste na nové výzvy vykročili s odvahou, s chuťou učiť sa a veriť si. Nech vás na vašej ďalšej ceste sprevádzajú dobrí ľudia, úspechy a radosť z každého kroku. Nikdy neprestaňte snívať a plniť si svoje ciele! Veľa šťastia! ( Vaši triedni učitelia Mgr. Ľ. Köteleš, Mgr. Z. Liptáková a všetci pedagógovia našej školy)

        • ROZLÚČKA S 1. STUPŇOM

        • 25. 6. 2026
        • Každý koniec v sebe nesie začiatok niečoho nového a krásneho. V tomto duchu sa niesla aj slávnostná rozlúčka našich štvrtákov s 1. stupňom základnej školy.

          Zdá sa to ako včera, keď do školy prichádzali ako malí prváci s neistými krokmi, plní očakávania, zvedavosti a možno aj malých obáv. Počas štyroch rokov však vyrástli nielen vedomosťami, ale aj ako osobnosti. Spoločne sme prežili množstvo krásnych chvíľ, úspechov, objavov i výziev. Niekedy bolo potrebné riešiť rôzne situácie a prekonávať prekážky, no vždy sme ich spoločne zvládli.

          Štyri roky ubehli ako voda a nastal čas rozlúčiť sa. Žiaci 4. A4. B triedy sa lúčili so svojimi triednymi učiteľkami Mgr. J. TrembovouMgr. M. Hutkay, ktoré pri nich stáli počas celej ich cesty prvým stupňom. Boli tu pre nich vždy, keď potrebovali pomoc, povzbudenie či pochvalu. Medzi učiteľkami a žiakmi vznikli krásne vzťahy plné dôvery, vzájomného rešpektu a množstva spoločných zážitkov.

          Počas slávnostného popoludnia sme si zaspomínali na všetko krásne, čo sme spolu zažili – na školské dni, výlety, exkurzie, školy v prírode, súťaže, úsmevné príhody i nezabudnuteľné okamihy, ktoré navždy zostanú v našich srdciach. ❤️

          Tento výnimočný deň sme si naplno užili. Nechýbalo chutné občerstvenie ani krásna výzdoba, o ktoré sa s láskou postarali naši starostliví rodičia. Veľmi dojímavé bolo aj poďakovanie a rozlúčka, ktoré si pripravili naše úžasné deti spolu so svojimi rodičmi.

          Na pamiatku dostali žiaci diplomy a pamätné darčeky za úspešné zvládnutie prvého stupňa základnej školy. So smiechom, objatiami, ale aj slzičkami sme sa rozlúčili a popriali našim štvrtákom veľa úspechov, odvahy, nových priateľstiev a radosti na ich ďalšej ceste.

          Milí štvrtáci, ďakujeme Vám za všetky spoločné chvíle. Veríme, že na roky strávené na 1. stupni budete spomínať s úsmevom a že Vám zostanú v srdci tie najkrajšie spomienky. Prajeme Vám veľa šťastia na 2. stupni a nech sa Vám darí vo všetkom, do čoho sa pustíte. 🍀❤️🌷

      • VEĽKÝ KAMARÁT
        • VEĽKÝ KAMARÁT

        • 24. 6. 2026
        • Dnešným stretnutím veľkých a malých kamarátov sme slávnostne ukončili program VEĽKÝ KAMARÁT 2025/2026, do ktorého boli počas desiatich mesiacov zapojení žiaci prvého a ôsmeho ročníka.

          Desaťmesačná starostlivosť, spolupráca, povzbudzovanie, pomoc a stretnutia, priniesli svoje ovocie, a tak sa z našich prvákov a ôsmakov stali ozajstní kamaráti.

          Cieľom programu bolo pomôcť prvákom rýchlejšie sa adaptovať v novom školskom roku, vzájomne si pomáhať, obľúbiť si školu a sprevádzať ich prvým rokom v škole.

          Čo všetko sme stihli za celý školský rok?

           - vzájomné spoznávanie

           - ukázali sme si všetky miesta školy, aj tie tajné

           - plastelínové tvorenie zimných obrazov

           - spoločná sánkovačka

           - zimné stretnutie

           - zisťovali sme, čo kamarátov spája (čo majú radi prváci a čo ôsmaci)

           - hľadanie veľkonočných vajíčok

           - strom priateľstva, záverečné diplomy, letné hry a spoločná zmrzlina...

          Všetky tieto aktivity smerovali k budovaniu dôvery.

          Niet pochýb o tom, že program "Veľký kamarát" bol úspešný. Spoločné aktivity prvákov a ôsmakov priniesli množstvo pekných zážitkov, nových priateľstiev a úsmevov. Prváci získali starších kamarátov, na ktorých sa mohli obrátiť, a ôsmaci si rozvíjali zodpovednosť, empatiu a ochotu pomáhať.

          Program prispel k vytváraniu priateľskej a podporujúcej atmosféry v škole.

          Za celoročný úspešný program patrí obrovské poďakovanie našim zodpovedným ôsmakom, pani učiteľkám Mgr. M. Sýkorovej, Mgr. D. Pecze a Mgr. K. Hanákovej.

          Súčasným siedmakom želáme tiež takých skvelých kamarátov (budúcich prvákov), akými boli tohtoroční prváci, tí naši!

        • Nezabudnuteľný výlet triedy 5.A do Maďarska

        • 24. 6. 2026
        • V piatok 19.6. sa naša trieda 5.A vydala na dlho očakávaný školský výlet za hranice všedných dní – do susedného Maďarska.

          Cieľom bolo objavovanie prírodných krás, technických unikátov a samozrejme utužená skvelá triedna partia.

          Tajomné podzemie: Jaskyňa Vörös-tó

          Naše prvé kroky viedli do fascinujúcej jaskyne Vörös-tó (Červené jazero), ktorá je súčasťou svetoznámeho krasového systému. Obdivovali sme nádherné kvapľové útvary a červeno sfarbené skaly, ktoré dali jaskyni jej meno. Prechádzka tajuplným podzemím bola pre všetkých obrovským zážitkom.

          Rekord v múzeu Szinpetri

          Z chladného podzemia sme sa presunuli za kultúrou a históriou do dedinky Szinpetri. Tu nás čakal skutočný unikát – najväčšia ručne viazaná kniha na svete, ktorá je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov. Vidieť na vlastné oči obrovskú knihu, ktorej stránky sa musia otáčať pomocou špeciálneho mechanizmu a prezrieť si starobylý vodný mlyn na výrobu papiera, bolo nesmierne poučné.

          Slnečné finále na záhrade u pani triednej učiteľky

          Po náročnom programe plnom poznávania prišla zaslúžená odmena. Pani triedna učiteľka nás všetkých pozvala k sebe na záhradu, kde sme si oddýchli pri skvelej opekačke. Domov sme sa vrátili unavení, ale plní zážitkov a s vedomím, že sme ako trieda zažili ďalší skvelý deň.

          Úspešná realizácia by nebola možná bez aktívnej pomoci zo strany rodičov, preto veľké „ďakujeme“ posielame p. Ivanko Molnárovej a p. Szaniszlóovi.

        • ZLATÁ HORÚČKA V MÚZEU

        • 24. 6. 2026
        • Na záver roka sme si so štvrtákmi dopriali krásny spoločný výlet. Vybrali sme sa do Východoslovenského múzea, kde sme navštívili zaujímavú expozíciu Cesta za pokladom. Žiaci sa počas prehliadky preniesli do sveta historických pokladov a tajomstiev ukrytých v múzejných zbierkach. Veľkým zážitkom bol vstup do trezoru plného vzácnych mincí, kde sa každý cítil ako skutočný objaviteľ pokladov.

          Najväčší úspech prinieslo ryžovanie zlata. Každý žiak si vlastnoručne vyryžoval kúsok pravého zlata až z Kalifornie, ktorý si spolu s pamätnou listinou odniesol domov. Deti pracovali s veľkým odhodlaním a trpezlivosťou, a pri pohľade na ich úsmevy bolo jasné, že by z nich boli šikovní zlatokopi.

          Počas cesty sme sa prešli krásnym Mestským parkom v Košiciach, kde sme obdivovali jazierko plné kačíc a holubov. Veľkú pozornosť detí si získali aj ryby, korytnačky a pestrý život v okolitej prírode. Príjemné letné počasie nás vylákalo aj k známej fontáne so znameniami, pri ktorej sme sa osviežili a poriadne vyšantili.

          Nechýbali ani malé radosti– chutná zmrzlina, pizza a nákup suvenírov na pamiatku.

          Tento výlet bol krásnou bodkou za školským rokom. Odchádzali sme šťastní, bohatší o nové zážitky a spomienky, ktoré nám ešte dlho zostanú v srdciach. ❤️

           

        • PRÍRODOVEDA ZÁŽITKOVO – KEĎ SA TEÓRIA MENÍ NA SKUTOČNOSŤ

        • 24. 6. 2026
        • Na hodinách prírodovedy sme sa na konci roka so štvrtákmi venovali rôznym skupinám živočíchov. Aby sme si získané vedomosti prepojili s praxou, privítali sme v našej triede niekoľko milých zvieracích návštevníkov.

          Mali sme jedinečnú možnosť pozorovať kačicu domácu. Zblízka sme skúmali jej typické znaky, ktoré jej umožňujú život pri vode– perie, krídla, zobák či plávacie blany. Porovnávali sme ju s kačicou divou, o ktorej sme sa učili na hodinách, a hľadali sme podobnosti aj rozdiely. Vďaka ochote rodiča nášho žiaka sme sa mohli pýtať množstvo otázok, dozvedieť sa zaujímavosti zo života kačíc a pozorovať toto zviera naozaj zblízka.

          Ďalším vzácnym hosťom bol Happy. Na základe nadobudnutých vedomostí žiaci správne určili, že náš chlpatý návštevník je králik domáci. Nechýbalo ani kŕmenie, hladkanie a mojkanie, ktoré si Happy tiež veľmi užíval. Žiaci mali možnosť zažiť bezprostredný kontakt so zvieratkom, pozorovať jeho správanie a overiť si poznatky získané na vyučovaní.

          Obe návštevy vyvolali medzi žiakmi veľké nadšenie. Mnohí z nich nemajú možnosť stretnúť sa s takýmito zvieratami zblízka, a preto si túto skúsenosť naplno užili. Ich zvedavosť, množstvo otázok, úsmevy na tvárach a úprimná radosť boli dôkazom toho, že učenie zážitkom má svoje nezastupiteľné miesto.

          Veľké poďakovanie patrí rodine Hovan a Turek, ktoré nám umožnili privítať tieto milé zvieratká v škole a obohatiť tak naše vyučovanie.

          Veríme, že poznatky získané prostredníctvom pozorovania, porovnávania, bádania a vlastnej skúsenosti zostanú žiakom v pamäti oveľa dlhšie. Práve takéto chvíle dokazujú, že učenie môže byť nielen poučné, ale aj zábavné a plné objavovania.

           

        • 9.B na Zemplínskej Šírave

        • 22. 6. 2026
        • V dňoch 18.6.-20.6.2026 naša trieda 9.B úspešne absolvovala svoj posledný koncoročný školský výlet.

          Našou víťaznou destináciou bolo "slovenské more", Zemplínska Šírava.

          Výlet bol symbolickou bodkou za našimi spoločnými rokmi na základnej škole.

          A tak sa na pár dní naším prechodným bydliskom stal útulný penzión HEDERA. Areál penziónu nám umožnil tráviť spoločné večery rozhovormi a aktivitami. Užili sme si slnečné počasie v bazéne, ale aj v priehrade.

          Program výletu bol pestrý. Dopadol priam nad naše očakávania.

          Domov sme sa vrátili síce unavení, ale plní krásnych zážitkov, na ktoré určite nikdy nezabudneme!

          ĎAKUJEME!

        • ŠTVRTÁCI V PLANETÁRIU A VO VEDECKO-TECHNICKOM CENTRE

        • 22. 6. 2026
        • Koniec školského roka sme si so štvrtákmi spríjemnili výletom do Košíc. Od skorého rána bolo vidieť, ako sa deti na spoločné dobrodružstvo tešia. Počas celého dňa ich sprevádzala dobrá nálada, úsmevy a radosť z každého nového zážitku.

          Našou prvou zastávkou bolo historické Planetárium- prvé svojho druhu na Slovensku vo  Vedecko-technickom múzeu v Košiciach. Počas interaktívneho programu sa žiaci dozvedeli množstvo zaujímavostí o planétach, ich mytologických názvoch a spoznali pútavé príbehy o súhvezdiach letnej i zimnej oblohy. S veľkým záujmom žiaci sledovali hviezdnu oblohu. V múzeu sme si prezreli aj astronomickú expozíciu a banícku expozíciu, kde sme sa mohli pozrieť priamo do podzemia a na vlastnej koži zažiť atmosféru práce baníkov.

          Najväčšie nadšenie vyvolalo Vedecko-technické centrum pre deti a mládež. Miesto, kde je nielen dovolené, ale priam potrebné všetko skúmať, skúšať a objavovať. Deti si vlastnou skúsenosťou overovali fungovanie magnetizmu, elektriny či optických klamov, riešili logické úlohy a s radosťou sa púšťali do rôznych experimentov.

          Po dni plnom nových poznatkov sme si pochutili na výbornej pizzi a pri prechádzke centrom mesta sme obdivovali aj nádhernú košickú Spievajúcu fontánu. V horúcom letnom počasí jej osviežujúca voda lákala nejedného výletníka.

          Domov sme sa vracali príjemne unavení, no plní krásnych zážitkov, nových vedomostí a spoločných spomienok. Najväčšiu radosť nám robilo vidieť šťastné a veselé deti, ktoré si celý deň naplno užívali.

           

           

        • Dobrodružstvá 9.A z Bulharska

        • 21. 6. 2026
        • Celý školský rok sme sa chystali na deň D,16.6., keď sme odlietali do bulharského letoviska na Zlatých Pieskoch.

          Prežili sme tu krásnych 5 dní, po ktorých nás už čaká rozlúčka so ZŠ a rozletíme sa všetci na SŠ. Počasie nám vyšlo na výbornú. Naše zážitky sú jednoducho nezabudnuteľné. Mali sme sa všetci dobre a teraz si už vychutnávame svoj domov. Ďakujeme pekne!

        • Školský výlet do Košickej ZOO

        • 21. 6. 2026
        • Dňa 18. júna 2026 sa žiaci tried 1.A a 1.B zúčastnili školského výletu do ZOO Košice. Tento deň bol pre všetkých príjemným spestrením školských povinností a príležitosťou stráviť čas so spolužiakmi v krásnom prostredí plnom zelene a zvierat.

          Počas výletu si deti užili množstvo zábavy, smiechu a spoločných zážitkov. S veľkým nadšením si prezreli zvieratá, prechádzali sa areálom zoologickej záhrady a tešili sa z každého nového objavu.

          Výlet bol najmä o oddychu, priateľstve a spoločne strávených chvíľach. Žiaci si odniesli veľa pekných spomienok, ktoré im budú tento vydarený deň ešte dlho pripomínať.

        • Výlet 7.A a 7.B v Liptovskom Mikuláši

        • 21. 6. 2026
        • 18.júna sa vybrali naši siedmaci na školský výlet do ZOO KONTAKT v Lipt.Mikuláši, aby spoznali život zvierat zblízka.

          Absolvovali komentovanú prehliadku so sprievodcom – tento výklad ich obohatil o vedomosti z ríše zvierat - dozvedeli sa o priemernom veku dožitia, o strave zvierat, aké druhy sa v ZOO nachádzajú, ako vyzerá taký bežný deň v ZOO.

          Taktiež si vyskúšali prečo sa to volá kontaktná ZOO - mohli zažiť kontakt so zvieratami, aký v žiadnej inej ZOO nezažijú – mohli pohladkať klokana, králiky, bengálske mačky a dokonca i chameleóna a 48-ročnú korytnačku.

          Previezli sa vláčikom po ZOO a posedeli si v tesnej blízkosti veveričiek, vyskúšali si podržať papagája a zažili sokoliarsku šou v tak blízkom kontakte ako nikdy.

          Ponad hlavy im preletel výr, krkavec i sokol, posedel si na ich ruksaku či dokonca sa letmo dotkol hláv. K tomu patril i podrobný výklad o všetkých spomínaných druhoch.V rámci zábavy si vyskúšali vodnú strelu, zrkadlový labyrint, veľkú trampolínu i obrovskú lezeckú sieť a ocitli sa aj vo Svete miniatúr.

          Domov sa vracali všetci po dlhom dni nabití jedinečnými zážitkami a pocitom plnohodnotne prežitého dňa.

        • BESEDA SO VČELÁROM

        • 21. 6. 2026
        • Dňa 19.6.2026 k druhákom zavítal miestny včelár pán Sciranka.

          Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavostí o živote včiel, ich význame pre prírodu a výrobe medu . Predstavil včelárske pomôcky a porozprával o starostlivosti o včely počas celého roka. Vysvetlil aj dôležitosť opeľovania rastlín a ochrany včiel.

          Beseda bola poučná a zaujímavá, žiaci mali veľa otázok, na ktoré im pán včelár zodpovedal a tým získali množstvo nových poznatkov.

          Ďakujeme pánovi Scirankovi, že k nám opäť prišiel.

        • Krásy Jasova

        • 21. 6. 2026
        • Týždeň ukončili naši siedmaci výletom do obce Jasov. Najskôr ich kroky viedli do Jasovskej jaskyne, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne Slovenského krasu.

          Počas prehliadky obdivovali nádhernú kvapľovú výzdobu, rôzne druhy stalaktitov a stalagmitov, ako aj zaujímavé podzemné priestory. Dozvedeli sa, že jaskyňa bola sprístupnená už v roku 1846 a dnes je súčasťou svetového prírodného dedičstva UNESCO.

          Po prehliadke jaskyne navštívili aj kláštorný cintorín, ktorý je súčasťou histórie premonštrátskeho kláštora a dodnes pripomína život rehoľníkov, ktorí tu pôsobili. Toto tiché a pietne miesto na nich zapôsobilo svojou pokojnou atmosférou a malebným okolím.

          Následne sa presunuli do neďalekého Jasovského opátstva. Toto barokové opátstvo patrí medzi najcennejšie sakrálne pamiatky na Slovensku. Počas prehliadky videli honosne zdobený kostol, historickú knižnicu so 40 000 knihami a dozvedeli sa veľa zaujímavostí o živote premonštrátov. K veľmi zaujímavým informáciám patril i fakt, že budova opátstva má symbolických 365 okien , 12 komínov a 4 vstupy, ktoré predstavujú dni v roku, mesiace a ročné obdobia.

          Výlet ukončili príjemnou prechádzkou pri rybníku, ktorého história siaha až do 15.storočia.

          Tento výlet bol nielen poučný, ale aj zábavný. Žiaci mali možnosť spoznať krásy slovenskej prírody a histórie, stráviť čas so spolužiakmi a získať množstvo nových poznatkov. Na tento deň budú určite s radosťou spomínať.

        • V Slovenskom krase

        • 21. 6. 2026
        • Často cestujeme stovky kilometrov za prírodou, a pritom máme doslova za rohom miesta, ktoré by inde boli veľkou turistickou atrakciou. A presne takýmto miestom sú aj Drienovecké kúpele, ktoré sa nachádzajú v Slovenskom krase neďaleko nášho mesta.

          Žiaci 8.A sa aj tento rok vybrali objavovať prírodné krásy nášho okolia a vybrali sa do Drienoveckých kúpeľov.

          Turistická trasa cez krásny, čistý les z Moldavy do Drienovca, nebola náročná, ale práve naopak, veľmi obohacujúca.

          Cestou sme pozorovali rastliny , stromy, chrobáky i plazy , spoznávali sme prírodné zaujímavosti, fotografovali krásne miesta, rozprávali sa a upevňovali priateľstvá orientovali sme sa podľa turistických značiek a obdivovali sme prírodu...

          Po šiestich kilometroch sme dorazili do cieľa - do kúpeľov, kde sme poobdivovali jazierko , pestrofarebné pávy a energiu sme doplnili v reštaurácii...

          Po krátkom oddychu sme sa vybrali po inej turistickej trase späť, a tak sme uzavreli našu turistiku skoro dvanástimi kilometrami v nohách.

          Boli sme na seba veľmi pyšní. Všetci predsa vieme, že pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje svaly aj imunitu, zlepšuje kondíciu a pomáha odbúravať stres.

          Zároveň sme si oddýchli od technológií a načerpali sme novú energiu v prírode.

          Drienovecké kúpele boli naozaj vhodným miestom na túto "kratšiu" turistiku spojenú s oddychom v prírode Slovenského krasu.

        • ♻️ Vyhodnotenie zberu papiera ♻️

        • 21. 6. 2026
        • V dňoch 9. a 10. júna naša  škola opäť zorganizovala zber papiera. Spolu sme na jar nazbierali 29 615,5 kg papiera, čo je v priemere na žiaka 102,83 kg. V jarnej časti zberu papiera sa na 3. mieste umiestnila 4.A trieda, ktorá nazbierala 1385,5 kg papiera (priemer na žiaka - 86,59 kg). 2. miesto obsadili žiaci  3.B triedy. Nazbierali spolu 3577,0 kg (priemer na žiaka – 223,56 kg). Víťazom jarného zberu papiera sa stala 1.A trieda s počtom  16 168 kg papiera (priemer na žiaka – 734,91,0 kg).

          SRDEČNE BLAHOŽELÁME.

          Koncom školského roka budú odmenení aj žiaci, ktorí nazbierali najviac kilogramov papiera. 3. miesto v jarnom zbere papiera obsadila Tóthová Tamia  z 3.B triedy (755,0 kg), 2. miesto patrí bratom Rémiás Oliver z 1.A triedy (900 kg)  a Rémiás Matthias z 3.B triedy (900 kg) a najviac papiera v jarnom zbere  nazbierala Jászai Eliana  z 1.A triedy (13 800 kg).

          Vo vyhodnotení celoročného zberu papiera v školskom roku 2025/2026 sa na 3. mieste  umiestnila 5.A trieda, 2. miesto patrí 3.B triede a víťazmi na 1. mieste je 1.A trieda.

          Žiaci, ktorí nazbierali najviac kilogramov papiera počas celého roka :

          1. Jászai Eliana     13 800 kg

          2. Mathe Ryan         1266 kg

          3. Rémiás Oliver       900 kg

              Rémiás Matthias   900 kg

          Spolu sa za tento školský rok nazbieralo 43 555,5 kg papiera, čo je v priemere na žiaka 151,23 kg.

          Ďakujeme všetkým rodičom, starým rodičom, známym, priateľom školy, všetkým učiteľom, p. školníkovi  a žiakom D. Mikloš, F. Petró, S. Majerík, M. Verbõczi, N. Štark, M. Holub, L. Kompuš za pomoc a podporu pri tejto našej aktivite.

      • MIESTO PLNÉ ZÁŽITKOV - CRAZYSITY
        • MIESTO PLNÉ ZÁŽITKOV - CRAZYSITY

        • 18. 6. 2026
        • Koniec školského roka si spríjemnili aj naši žiaci 8. ročníka. A to návštevou zábavného centra Crazysity v Košiciach.

          Čakal ich deň plný zábavy, pohybu, smiechu a dobrej nálady. S nadšením skúšali nové atrakcie, kde nechýbala skúška odvahy a šikovnosti. Selfie rooms, blaster či wonderville.. to všetko si vyskúšali a skutočne si toto miesto plné zážitkov aj užili.

          Naším cieľom však nebola iba zábava, ale aj dozvedieť sa niečo o histórii či kultúre navštíveného mesta.

          A tak súčasťou výletu bola aj prechádzka historickým mestom, počas ktorej si ôsmaci prezreli viaceré pamiatky - Dóm sv.Alžbety, morový stĺp...ktoré sme prepojili aj s troškou literatúry, spisovateľom S.Máraim, rodákom z Košíc.

          Nechýbal ani voľný čas využitý v nákupnom centre. Aj táto zastávka bola príjemným spestrením výletu.

          Tento deň sme využili na dôkladnejšie spoznávanie

          svojho kraja, mesta. A Košice sú naozaj jedinečným a krásnym mestom.

        • VÝLET TRETIAKOV A ŠIESTAKOV DO DOBŠINSKEJ ĽADOVEJ JASKYNE

        • 18. 6. 2026
        • Dňa 18. júna 2026 sa žiaci 3. a 6. ročníka zúčastnili školského výletu do jednej z najkrajších prírodných pamiatok Slovenska – Dobšinská ľadová jaskyňa.

          Počas cesty k jaskyni si žiaci mohli prezrieť zaujímavé domčeky pre hmyz, ktoré slúžia ako úkryt pre rôzne druhy užitočného hmyzu. Na náučných tabuliach sa oboznámili so stopami lesných zvierat a dozvedeli sa množstvo zaujímavostí o prírode Slovenského raja. Veľký úspech mal aj dendrofón, na ktorom si deti mohli zahrať jednoduché melódie, a nechýbala ani zábava na drevených hojdačkách.

          Najväčším zážitkom bola prehliadka Dobšinskej ľadovej jaskyne, kde žiaci obdivovali nádhernú ľadovú výzdobu a dozvedeli sa mnoho informácií o jej vzniku a význame.

          Po návšteve jaskyne sme sa presunuli na Ranč pod Ostrou skalou, kde nás čakal chutný obed. Deti si následne užili čas na ihrisku a mali možnosť prezrieť si ranč s koníkmi.

          Výlet sa niesol v príjemnej atmosfére, priniesol množstvo nových poznatkov o prírode a zároveň poskytol priestor na oddych, zábavu a spoločné zážitky. Domov sa všetci vrátili spokojní, plní dojmov a pekných spomienok.

      • ROZLÚČKA SO ŠLABIKÁROM
        • ROZLÚČKA SO ŠLABIKÁROM

        • 18. 6. 2026
        • Dňa 17. júna sa uskutočnila na našej škole slávnostná a výnimočná udalosť, počas ktorej sa naši najmenší, prváci, rozlúčili so svojím Šlabikárom.

          Bol to pre nich veľký a nezabudnuteľný deň, ktorý symbolicky uzavrel ich prvý školský rok plný nových vedomostí, zážitkov a úspechov.

          Svoje putovanie so Šlabikárom zavŕšili krásnym vystúpením. Ukázali v ňom svoj talent, šikovnosť, odvahu a odhodlanie. Predviedli, koľko sa za uplynulý rok naučili, a všetkým prítomným pripravili nezabudnuteľný zážitok.

          Našim prvákom ďakujeme za ich usilovnosť a snahu počas celého roka. Prajeme im veľa úspechov, radosti z učenia a nech sa im darí aj v ďalšom ročníku. Držíme im palce na ich ďalšej školskej ceste!